Ballina Kronika Vrau ish-gruan shtatzënë dhe më pas veten, zbardhet letra e Sokol Halilit:...

Vrau ish-gruan shtatzënë dhe më pas veten, zbardhet letra e Sokol Halilit: Ajo më kishte ofruar 25 mijë euro për…

Mediat në Kosovë kanë zbardhur letrën e fundit të Sokol Halilit, i cili dy ditë më parë vrau ish gruan e tij, ndërsa sot qëlloi edhe veten ndërsa ishte rrethuar nga policia.

Në fillim të letrës, të cilën ua kishte dorëzuar familjarëve Sokol Halili ka treguar se e ka vrarë me vetëdije Hamide Magashin.

Ai ka shkruar se dëshiron të tregojë se çfarë ka qenë raporti i tij me Hamide Magashin dhe ka përmendur një plan që thotë se e kishte bërë ajo bashkë me motrat e veta.

Gjithmonë sipas letrës që ka shkruar Sokol Halili, Hamide Magashi i ka kërkuar atij që të bënin një marrëveshje, që ajo të shkojë dha ta rrisë fëmijën e vetë tek shtëpia e babait të saj.

Siç shkruan në letër, ajo i kishte ofruar 25 mijë euro për këtë gjë, raporton Gazeta Ekspres.

Artikulli paraprakDy orë pasi iu dha lamtumira e fundit shtatzënës së vrarë, vetëvritet dorasi (VIDEO)
Artikulli tjetërKu qëndroi pas vrasjes që kreu dhe si i dha fund jetës së tij Sokol Halili? (VIDEO)