Ballina Kronika VIDEO: Makina merr flakë në qendër të Shkupit

VIDEO: Makina merr flakë në qendër të Shkupit

Një makinë është djegur sonte në bulevardin “Koço Racin” afër shkollës fillore “Dimitar Miladinov” dhe objektit të Kryqit të Kuq në qendër të Shkupit.

Nga Brigada Territoriale e Zjarrfikësve të Qytetit të Shkupit njoftuan për MPB se ekipi i tyre prej pesë zjarrfikësve dhe një veturë zjarrfikëse ka intervenuar rreth orës 19 dhe zjarri është shuar. Janë shkaktuar dëme materiale, ndërsa nuk raportohet për të lënduar.

 

Ministria e Brendshme, nga ana tjetër, njoftoi se në orën 18:45, personi me inicialet G. D. (28) nga fshati Rostushë ka raportuar se në Bulevardin. “Koço Racin” teksa drejtonte mjetin e tij “Daevu Lanos” ka filluar të tymoset nga kapaku dhe flakët kanë shpërthyer duke djegur pjesën pranë motorit dhe kroskotit. Zjarri është shuar nga një ekip zjarrfikësish.

Automjeti i cili u përfshi nga flakët mbrëmjen e sotme ishte në të njëjtin vend ku të dielën është djegur vetura Opel Astra. Edhe atëherë janë shkaktuar vetëm dëme materiale, nuk ka persona të lënduar./tetova.com

Автомобил се запали во центарот на Скопје

Автомобил се запали вечерва на булевар „Кочо Рацин” во близина на ОУ „Димитар Миладинов” и зградата на Црвен крст во центарот на Скопје.

Од Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје за МИА информираа дека нивна екипа од пет пожарникари и едно противпожарно возило интервенирала околу 19 часот и пожарот бил изгаснат. Причинета е материјална штета, а информации за повредени нема.

Од МВР, пак, соопштија дека во 18.45 часот Г. Д. (28) од с.Ростуше пријавил дека на бул. „Кочо Рацин” додека го управувал неговото возило „Даеву Ланос” почнало да чади од хаубата и да избива пламен при што е изгорен делот кај моторот и шал таблата. Огнот е изгаснат од страна на противпожарна екипа.

Возилото што вечерва се запали е на истата локација каде што и во неделата беше опожарен еден автомобил „опел астра”. И тогаш беше предизвикана само материјална штета, без повредени лица

Artikulli paraprakAksident i rëndë/ Makinat përplasen kokë më kokë në Shkup (VIDEO)
Artikulli tjetërLumenjtë dalin nga shtrati në Kosovë, në Skënderaj gjendje e jashtëzakonshme për shkak të përmbytjeve (VIDEO+FOTO)