Ballina Kronika Kjo është turistja belge që humbi jetën në Valbonë

Kjo është turistja belge që humbi jetën në Valbonë

Vajza që shikoni në foto është Baets Myrthe, 25 vjeçe. Myrthe, nga Belgjika, kishte ardhur në Shqipëri të eksploronte Valbonën bashkë me një miken e saj nga Franca. Por vajzat rrëshkitën në Qafën e Valbonës dhe ranë në një greminë. Aty dhe ndërruan jetë. Trupat e tyre nuk janë nxjerrë akoma pasi sipas autoriteteve deri më tani ka qenë e pamundur ndërhyrja, qoftë edhe me helikopter.

Artikulli paraprakMa dokumente false dhe pamje të ndryshuar, detaje nga arrestimi i vrasësit të Nikulajt në Marok
Artikulli tjetërKokainë, kanabis dhe mijëra euro, si u zbuluan dy shqiptarët në Bolonja