Ballina Kronika Aksident i rëndë në rrugën rajonale Zhelinë-Grupçin, BMW-ja “fluturon” nga rruga në...

Aksident i rëndë në rrugën rajonale Zhelinë-Grupçin, BMW-ja “fluturon” nga rruga në afërsi të mbikalimit të Dëbërcës, dy të rinj nga Kopaçindolli bëhen për spital

Dje, 11 shtator, në ora 20:30, në SPB-Tetovë është raportuar se në rrugën rajonale Zhelinë-Grupçin, në afërsi të mbikalimit të Dëbërcës, një automjet “BMW” me targa të Tetovës, e drejtuar nga 23-vjeçari me inicialet A.T. nga Kopaçindolli i Tetovës, i cili kishte humbur kontrollin e automjetit dhe kishte fluturuar nga rruga.

Në këtë aksident, shoferi kishte pësuar lëndime të rënda trupore, kurse pasagjeri S.S. (22) nga i njëjti fshat, kishte kaluar vetëm me lëndime trupore të konstatuara në Spitalin Klinik të Tetovës.

Në vendin e aksidentit, inspektimin e ka kryer ekipi i Sektorit të Punëve të Brendshme Tetovë.

Video bonus:

 

@tn.lajmelokale
@tetovanews