Ballina Kronika Pamje të rënda/ Shihni si ekzekutohet shqiptari në Greqi / I moshuari...

Pamje të rënda/ Shihni si ekzekutohet shqiptari në Greqi / I moshuari grek vret shqiptarin për parkimin (VIDEO)

Mediat greke kanë publikuar pamjet e rënda të ekzekutimit të shqiptarit Brigen Limka në Pire. 39-vjeçari ekzekutohet brutalisht nga një 68-vjecar grek. Shqiptari punonte prej kohësh si roje parkingu, ndërsa greku njihej në zonë si një person problematik. Dyshohet se sherri mes tyre kishte lidhje pikërisht me parkingun aty pranë. Shqiptari është goditur me dy plumba.

Sipas një gruaje që ndodhej në mesditë pranë skenës së të shtënave dhe foli për protothema.gr, autori nuk kishte as makinë dhe në fakt shfaqte sjellje obsesive dhe kishte një mosdashje të madhe për parkingjet.

“Ata u grindën. Ai u ngjit në shtëpinë e tij, mori pushkën. Kur u largua tha “tani mbarova me ty”. Priti me këmishë të hapur që të arrestohej. Ai ishte një burrë i çuditshëm Para dy vitesh ka bërë një aksident automobilistik. Nuk kishte makinë por nuk i pëlqenin parkingjet, i konsideronte të paligjshme”, shpjegoi gruaja.