Ballina Top Lajm MFSK tregon identitetin e trupit të gjetur në lumin Lepenc

MFSK tregon identitetin e trupit të gjetur në lumin Lepenc

Ministria e Forcës së Sigurisë së Kosovës (MFSK) njofton se trupi i pajetë i gjetur sot pasdite në ujërat e lumit Lepenc është i pjesëtarit të Policisë Malsor Dashi.
Përmes një komunikate, MFSK thotë se nga njësitë e kërkim-shpëtimit është gjetur trupi i pajetë i policit Malsor Dashi.

“Njësitë e kërkim shpëtimit të FSK-së, Policisë së Kosovës dhe AME-së (Agjencisë së Kosovës për Emergjenca) sot në orën 15 e 45, në kilometrin e 5-të nga vendi i aksidentit, kanë gjetur trupin e pa jetë të policit Malsor Dashi”, thuhet në komunikatën e Ministrisë.

Sipas MFSK-së, po vazhdojnë kërkimet për trupin e policit tjetër./Lajmi.net/

Artikulli paraprakGjendet trupi i pajetë i njërit nga policët e zhdukur në Lepenc
Artikulli tjetërMomenti i nxjerrjes së trupit të policit nga ujërat e Lepencit (VIDEO)