Ballina Diaspora LDSHM: Kërkojmë mbështetjen tuaj për Ilaz Kadriun

LDSHM: Kërkojmë mbështetjen tuaj për Ilaz Kadriun

Ilaz Kadriu, ish kryetari i komunitetit Shqiptaro – Amerikan, dikur bashkëpunëtorë i ngushtë i Presidentit Ibrahim Rugova. bashkëpunëtori i jonë sot, gjithmonë i gatshëm për të dhënë kontributin e tij për atdheun.

Ne si organizatë politike në mërgatë e propozojmë për kandidat për kryetar të Republikës së Maqedonisë Veriore! Kërkojmë mbështetjen nga të gjitha shoqatat në mërgim, si dhe të faktorit politik në vendlindje, elitës akademike, intelektualëve në RMV, OJQ-ve, individëve të vullnetit të mirë.

Me respekt
LDSHM Shba/Evropë

Foto: Joe Biden dhe Ilaz Kadriu

Artikulli paraprakMeta dekreton Ramën edhe ministër të Jashtëm: Rast i veçantë, evitova krizën institucionale
Artikulli tjetërQEVERIA E MAQEDONISË: MAQEDONISHTJA MBETET GJUHA E VETME ZYRTARE NË TËRË VENDIN!