E martë, 19 Tetor, 2021

Jul Deda mirëpret afganët me shkrimin arab: Shqipëria është më Kabul se Kabul, dhe Qeveria është më Talibane se Talebanët

Must Read

Vendi ynë do të presë afganët e parë që parashikohet që të mbërrijnë ditën e sotme, nga marrëveshja që Qeveria shqiptare arriti me autoritetet e SHBA-së për strehimin e bashkëpunëtorëve të këtyre të fundit në Afganistan.

Aktori i njohur i humorit Julian Deda përmes një statusi në Facebook ku ka përdorur shkrimin arab për të thumbuar qeverinë, teksa e krahason Shqipërinë me Kabulin dhe qeverinë me Talebanët.

Statusi i Jul Dedës:

Afganeve qe vijne sot per here te pare ne vendin tone, duke i uruar mireseardhjen, u them se:

البانیا د کابل په پرتله کابل ډیر دی ، او حکومت نن د طالبانو په پرتله ډیر طالبان دي

Shqipëria është më Kabul se Kabul, dhe qeveria është më Taliban se Talebanët sot.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Latest News

Elmi Aziri: ASH-AAA është e gatshme për ta përkrahur Bilall Kasamin në Tetovë (VIDEO)

Elmi Aziri nga Aleanca për Shqiptarët në Click Plus ka bërë të ditur se koalicioni opozitar, Aleanca për Shqiptarët...
- Advertisement -spot_img

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img