Ballina Aktualitet Taravari: Me shumë mundësi do të arrijmë të mbajmë rezultatin e raundit...

Taravari: Me shumë mundësi do të arrijmë të mbajmë rezultatin e raundit të parë, por…

Gostivaras!
Ju mbrëmë keni shkruar historinë me votën tuaj! Pavarsisht të gjitha manovrave që po përdoren për të kthyer verdiktin tuaj, nuk po ja dalin dot!
Me shumë mundësi do të arrijmë të mbajmë raundin e parë por edhe nëse ata do të kërkojnë raund të dytë, ne do të Triumfojmë edhe Më Shumë!
Të gjithë Baraz, të gjithë Gostivaras!

***
Гостиварци!
Вие синоќа напишавте историја со вашиот глас! И покрај сите маневри што се користат за да се смени вашата одлука, тие не успеваат!
Најверојатно ќе успееме да ја задржиме победата во првиот круг, но и да побараат втор круг, ние ќе триумфираме уште повеќе!
Сите еднакви, сите Гостиварци!

***
Gostivarlılar! Dün akşam siz oylarınızla tarih yazdınız! Kararınızı değiştirmeniz için tüm çabalarına karşın onlar yine de başaramıyorlar! Büyük ihtimalle birinci turda elde ettiğimiz başarıyı korumayı başaracağız, ikinci turu istemelerine rağmen biz daha da büyük başarı elde edeceğiz! Hepimiz eşitiz, hepimiz Gostivarlıyız!

VIDEO:

 

Artikulli paraprakVullnet Murseli: Urojmë që Tetova të bëhet një qytet më i mirë për të gjithë!
Artikulli tjetërArtan Dika: Fitues moral i këtyre zgjedhjeve është Nevzat Bejta/Ai ka kandiduar 5 herë dhe ka humbur vetëm 3 herë!