Ballina Aktualitet Opinione Artan Dika: Fitues moral i këtyre zgjedhjeve është Nevzat Bejta/Ai ka kandiduar...

Artan Dika: Fitues moral i këtyre zgjedhjeve është Nevzat Bejta/Ai ka kandiduar 5 herë dhe ka humbur vetëm 3 herë!

Artan Dika

Fitues moral i këtyre zgjedhjeve është kandidati i partisë shqiptare në pushtet në Gostivar. Ai deri tani ka kandiduar 5 herë në zgjedhjet lokale, pra në të gjitha zgjedhjet lokale që nga viti 2004, prej të cilave ka humbur vetëm 3 herë. Me vullnetin, vendosmërinë dhe krenarinë e tij ai nuk ka shoq të dytë në vend. E inkurajojmë Xatin të kandidojë sërish në zgjedhjet lokale të vitit 2025. Partisë së tij i duhen njerëz të tillë sabërli, të vendosur dhe me kondicion.
“Unē kurrë nuk humb, unë ose fitoj ose mësoj” – citohet të ketë thënë

Artikulli paraprakTaravari: Me shumë mundësi do të arrijmë të mbajmë rezultatin e raundit të parë, por…
Artikulli tjetërFlorian Nesimi: A e din dikush pse te televizionet maqedonase si analistë shqiptarë gjithmonë janë të ftuar të njëjtët persona, për vite e dekada radhazi!