Ballina Argëtim Kuriozitete Rritet në Turqi limoni me peshë prej 2.4 kilogramë

Rritet në Turqi limoni me peshë prej 2.4 kilogramë

Një limon me përmasa të mëdha është rritur në një kopsht në qytetin Mersin në Turqi.

Huseyin Haskan, i cili shkoi për të punuar në një kopsht, ka gjetur një limon që peshonte dy kilogramë e 40 gramë.

Fqinjët e Haskanit, nuk mund t’iu besonin syve, kur panë peshën që kishte fruti.

Ndërsa, burri deklaroi se atë do ta shesë për një mijë lira (64 euro)./abcnews.al

MERSİN’İN SİLİFKE İLÇESİNDE BİR LİMON BAHÇESİNDE YETİŞEN 2 KİLO 40 GRAM AĞIRLIĞINDAKİ LİMON GÖRENLERİ ŞAŞIRTTI. (MURAT ŞENGİ/MERSİN-İHA)

Artikulli paraprakMedia franceze shkruan për “betejën” mes Kosovës dhe Serbisë për pronësinë e Kishave Ortodokse
Artikulli tjetër34-vjeçarin nga Paniçari i Shkupit e gjen belaja në Merovë të Tetovës