Ballina Argëtim Showbiz Projekti i ri muzikor i Selena Gomez

Projekti i ri muzikor i Selena Gomez

Selena Gomez zbuloi se do të publikojë muzikën e saj të parë të re në gati një vit me “Single Soon” përmes Interscope Records më 25 gusht.

“Të gjithë keni kërkuar muzikë të re për një kohë. Meqenëse nuk kam mbaruar fare me SG3, doja të publikoja një këngë të vogël argëtuese që shkrova disa kohë më parë, e cila është perfekte për fundin e verës. Single Soon. Gusht 25,” shkroi Gomez në Instagram .

“Single Soon”, prodhuar nga Benny Blanco dhe Cashmere Cat, vjenpasi  hitit të Gomez “Calm Down” me Rema, i cili arriti në vendin nr.1 në tabelën globale të Billboard.  Të hënën, fansat spekuluan se muzika e re nga  artistja ishte në rrugë e sipër, kur disa panë një faqe interneti të publikuar së fundmi – illbesinglesoon.com – me fjalët “Single Soon?” me germa të mëdha të kuqe dhe lidhej me kompaninë diskografike të muzikantit “Wolves”, Interscope Records.

E dhëna më e qartë se ajo lidhej me muzikën e re nga Gomez ishte se fundi i faqes kishte gjithashtu lidhje me kanalet sociale të saj dhe fansat mund të regjistroheshin për përditësime. Përveç faqes në internet, fansat vunë re edhe fletushka me fjalët “Single Soon?” në të gjithë qytetet në SHBA, të cilat kishin një numër telefoni që njerëzit mund të telefononin.

Fansat raportuan se pas telefonimit, kishte një mesazh të fshehtë që në dukje shfaqte motrën më të vogël të Gomez, Gracie Teefey, 10 vjeç, dhe një pjesë të asaj që dukej të ishte një këngë e re. “Përshëndetje motër. Mos u shqetëso kurrë për të dashurit. Aspak”, tha personi në mesazh, pasuar nga fillimi i një kënge./Lapsi.al

@tn.lajmelokale
@tetovanews