Ballina Kronika I dha fund jetës te varri i gruas, ja çfarë shkruante mësuesi...

I dha fund jetës te varri i gruas, ja çfarë shkruante mësuesi në rrjete sociale: Sa dhimbje na ka…

Petrit Jaupaj, mësues i lëndës së Biokimisë humbi jetën në mënyrë tragjike, piu fotoksinë pranë varrit të gruas së tij e cila ishte ndarë nga jeta rreth një vit më parë. Vdekja e gruas e ka tronditur thellë shpirtin e mësuesit, i cili i dedikonte vazhdimisht vargje dhe thënie asaj.

Në një postim në Facebook, Petrit Jaupaj shkruante:

“7 Marsi i parë pa ty Tasha. Nuk ishe në shtëpi të bëheshe gati si më parë. Tani kjo festë nuk do të jetë më si 39 vitet e shkuara kur ne festonim dhe uronim njëri-tjetrin. Po 8-Marsi Tasha. Do jetë hera e parë që vajzat tona nuk do të urojnë… Sa dhimbje na ka shkaktuar ikja jote. Por ti do jesh si flutur në zemrat tona!”

@tn.lajmelokale
@tetovanews