Ballina Aktualitet Lajme Debat i ashpër Hajredini-Fetai, përmenden “krimet” e BDI-së, shikojeni! (Video)

Debat i ashpër Hajredini-Fetai, përmenden “krimet” e BDI-së, shikojeni! (Video)

Ish ministri i financave, për momentin njëri ndër opinionistët shqiptarë më të realët në Maqedoni, Xhevdet Hajredini, duke analizuar zhvillimet e fundit në skenën politike, ka folur edhe për dukurinë e incidenteve bremda partiake.

“Nuk mund të pajtohem që rrahjet, plagosjet dhe vrasjet të arsyetohen me demokraci brendapartiake”, ka thënë Hajredini në emisionin “Rruga drejt…”, që transmetohet sonte në Alsat-M.
Siç mund të shihni në videon më poshtë, në disa momente debati është i tensionuar mes Hajredinit dhe profesorit, Milaim Fetai.

Artikulli paraprakJa komandantët që krisën pushkën e parë të UÇK-së në Maqedoni (VIDEO)
Artikulli tjetërGjendet trupi i pajetë i njërit nga policët e zhdukur në Lepenc