Ballina Shëndeti Mësoni si ti trajtoni këto njolla shqetësuese në fytyrë

Mësoni si ti trajtoni këto njolla shqetësuese në fytyrë

Njollat kafe shqetësojnë çdo person, dhe secili kërkon t’i heqë. Në fakt nuk janë të dbmshme, por mund të ndikojnë në pamjen tuaj.

Krijimi i tyre mund të vijë nga plakja, stresi, njollat e shtatzanisë, mungesa e vitaminave në trup apo të jenë gjenetikisht të trashëguara.

Gjithsesi pavarsisht shkakut të krijimit të këtyre njollave, aleati i tyre kryesor është ekspozimi i pambrojtur në diell.

Vitamina C është e domosdoshme për këtë problem, dhe mund të merret përmes frutavi:

Kivi

Limoni

Portokalli

Spinaqi

Specat e kuq

Bizelet

Domatet

Lulelakra

Rrushi

Një mënyrë tjetër e parandalimit dhe reduktimit të njollave pa pasur nevojë për trajtime mjeksore janë dhe këto maska me përmbajtje qumështi apo edhe me uthull molle.

Artikulli paraprakZbuloni recetën e ilaçit natyral për ta pastruar zorrën e trashë nga toksinat
Artikulli tjetërJu zë makina kur udhëtoni? Njihuni me kurën që i jep zgjidhje një herë e mirë këtij problemi