Ballina Argëtim Kuriozitete Ky qytet ka formën e një njeriu

Ky qytet ka formën e një njeriu

Një qytet i vogël italian është fotografuar nga lart, duke zbuluar formën e tij që ka një ngjashmëri të çuditshme me një person. Centuripe, i ndodhur në ishullin e Siçilisë, është fotografuar nga ajri nga një dron, duke zbuluar formën e tij me pesë cepa.

32-vjeçari Pio Andrea Peri zbuloi për herë të parë formën njerëzore të qytetit kur shikonte vendin në Google Earth. Forma e këtij vendi është krahasuar me shumë gjëra, duke përfshirë një person, një yll me pesë cepa, një dallëndyshe me krahë të hapur dhe Njeriun Vitruvian të Leonardo Da Vinçit.

Artikulli paraprakSi ndikoi kolonizimi i Indisë në mënyrën se si po ushqehet globi
Artikulli tjetërIncident në Kodrën e Diellit, arrestohen 4 persona