Ballina Kronika Burri nga një fshat i Tetovës raporton se i ka humbur gruaja...

Burri nga një fshat i Tetovës raporton se i ka humbur gruaja 30-vjeçare, kërkon ndihmën e Policisë

Një 33-vjeçar nga Pallatica e Komunës së Zhelinës, dje në orën 9, në SPB-Tetovë ka raportuar se gruaja e tij e moshës 30-vjeçare është larguar nga shtëpia pa gjurmë dhe ka kërkuar ndihmën e policisë për gjetjen e saj, njofton SPB-Tetovë.

Po merren masa për gjetjen e gruas së raportuar si të zhdukur.

LAJME TË TJERA NGA KRONIKA:

64-vjeçari nga Tetova rreh gruan e tij 19 vjet më të re

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tetovë

Policia e Tetovës ka ndaluar dje në ora 9 e 15 minuta 64-vjeçarin nga Tetova me inicialet N.I., i cili u denoncua më parë nga bashkëshortja e tij 45-vjeçare për sulm fizik ndaj saj.

Efektivët e policisë të SPB-Tetovë, me urdhër të gjykatës, dje (5 shtator) në ora 20.00, kanë arrestuar 47-vjeçarin A.H. nga Shemshova e Tetovës, i dënuar me burg për vepër penale “Evazion”. Pas arrestimit, ai është dërguar në Institucionin Penal Korrektues në Tetovë për të vuajtur dënimin.

VIDEO BONUS:

Dje (05 shtator) në ora 14:10, efektivët e policisë të SPB-Tetovë kanë ndaluar personat P.B.(73), B.B. (44) dhe 68-vjeçaren V.B. të gjithë nga Tetova, kurse e kanë arrestuar edhe personin V.A (78) nga Brodeci i Tetovës, paparakisht për shkak të marrëdhënieve të papastruara të borxhit të besueshëm. Ata e kanë prishur rendin dhe qetësinë publike me shkaktim dhe pjesëmarrje në një përleshje fizike mes tyre. Ata janë mbajtur në Stacionin Policor të Tetovës për pastrim të plotë dhe dokumentim të çështjes, kështu që do të pasojnë edhe parashtresat përkatëse.

VIDEO BONUS:

Efektivët e policisë të SPB Tetovë-Departamentit të Punëve të Brendshme Gostivar, dje (5 shtator), kanë arrestuar 42-vjeçarin Sh.H. nga Republika e Shqipërisë me dyshimin për abuzimin e qëndrimit turistik, gjegjësishtë ka qëndruar në kundërshtim me qëllimin. Ai është mbajtur në Stacionin Policor të Gostivarit për procedurë të mëtejshme.

VIDEO BONUS:

Dje (5 shtator), në orën 12:30, në SPB-Tetovë nga Spitali i përgjithshëm i Gostivarit ,,Ferid Murad,, është raportuar se tek ata me lëndime të rënda trupore është sjellë 31-vjeçari G.Ç. nga Republika e Shqipërisë. Sipas raportimit ai lëndimet i ka marrë gjatë prerjes në malit bashkë me një person nga Republika e Shqipërisë dhe R.M. (39) nga Debreshi i Gostivarit. Pak më vonë, R.M. është arrestuar dhe u mbajt në Stacionin Policor të Gostivarit. Pas pastrimit dhe dokumentimit e çështjes do të pasojë parashtresë përkatëse.

Video bonus:

Një person I moshës jomadhore nga Tetova, dje (5 shtator), në ora 17.00 në SPB Tetovë ka raportuar rreth pesëmbëdhjetë minuta më herët në afërsi të një shkolle të mesme të Tetovës kishte qenë i sulmuar fizikisht nga disa persona që i njihte.

Video bonus:

Efektivët e policisë të SPB- Tetovës, më 4 shtator, rreth orës 23:40, në rrugën e “”Ilindenit”” në Tetovë, kanë ndaluar personat G.E. (48), L.F.(36) nga Gostivari dhe një shtetasin zviceran R.B.(33). Gjatë kontrollit të kryer ndaj tyre dhe veturës “folksfagen tiguan” me shenja të regjistrimit të gostivarit, në të cilat ata janë transportuar, është gjetur dhe konfiskuar marijuanë, ndërsa personit G.E. iu mor një thikë. Tre personat janë mbajtë në Stacionin Policor të Tetovës dhe pas dokumentacionit të plotë të rastit do të përgatiten parashtresa përkatëse.

Më 4 shtator, rreth orës 19:15, në udhëkryqin e rrugëve “Shtipska” dhe “Gostivarska”, efektivët e policisë të SPB-Tetovë kanë privuar nga liria 49-vjeçarin M.L. nga Sllatina e Tetovës, sepse gjatë kontrolëit të kryer ndaj tij është gjetë dhe konfiskuar heroinë. Pas mbajtjes në Stacionin Policor të Tetovës dhe dokumentimit të çështjes kundër M.L. do të përgaditet parashtresë përkatëse.

Në rrugën e “Ilindenit” në Tetovë, më 4 shtator, rreth orës 20.40 zyrtarët e policisë të SPB-Tetovë kanë privuar nga liria 32-vjeçarin L.I. nga Tetova tek i cili gjatë kontrollit të kryer është gjetë marijuanë dhe një thikë. Ai është mbajtur në Stacionin Policor të Tetovës dhe kundër tij do të përgaditet një parashtresë përkatëse.

Dje mbrëma (4 shtator) rreth orës 21:00 në Stacionin Policor të Gostivarit, është vetëparaqitur 51-vjeçari B.A. nga Gostivari, i cili raportua kishte qenë i raportuar nga një 36-vjeçare nga Gostivari me të cilën kishte qenë më parë në marrëdhënie dashurie dhe të njëjtën kishte sulmuar fizikisht apartamentin e saj. Çështja është duke u pastruar dhe dokumentuar dhe kundër B.A. do të përgatitet një parashtresë përkatëse.

Dyzet e dy vjeçari A.A. nga fshati Gradec i Gostivarit, dje (4 shtator) në orën 23.00 në SPB Tetovë ka raportuar se një person i panjohur nga hambari i tij ka marrë 48 dele. Janë ndërmarrë masat për ybardhjen dhe dokumentimin e rastit.

Zyrtarët e policisë së Tetovës, më 3 shtator, rreth orës 17:10 në rrugën e “Ilindenit” në Tetovë kanë ndaluar personat A.S. (18), E.J.(18) nga Gostivari dhe E.S.(19) dhe S.Sh.(19) nga fshati Vërbjan i Rekës së Poshtme. Gjatë kontrollit të kryer ndaj tyre tyre dhe automjetit ,,Ford Fiesta” me targa të gostivarit me të cilin ishin transportuar, të menaxhuara nga E.S. është gjetë dhe konfiskuar marihuanë. Të katër personat janë mbajtur në Stacionin Policor të Tetovës për pastrimin dhe dokumentimin e çështjes, pas së cilës do të pasojnë parashtresa përkatëse.

Më 3 shtator, rreth orës 18:20 zyrtarët policorë të Departamentit të Punëve të Brendshme Gostivar-SPB Tetovë kanë ndaluar personat Q.J.(62) dhe D.J. (25) të një fshati të Gostivarit, të cilët ishin raportuar nga gruaja, gjegjësishtë nëna e tyre 57-vjeçare se e kishin sulmuar fizikisht. Ato janë ndaluar në Stacionin Policor të Gostivarit dhe pas dokumentimit të plotë të rastit, kundër tyre do të përgatiten parashtresa përkatëse.

Më 3 shtator, rreth orës 15:35, në rrugën “Majori Çede Filipovski” në Gostivar, zyrtarët e policisë të Departamentit të punëve të Brendshme Gostivar-SPB Tetovë, kanë arrestuar personat E.Q. (55) dhe Z.Q. (45) nga Gostivari, të cilët pak më parë kishin prishë rendin dhe qetësinë publike me një zënkë verbale mes tyre. Rasti është duke u pastruar dhe do të pasojnë parashtresa përkatëse.

Dyzetë vjeçarja D.M.S. nga Tetova, më 3 shtator, në orën 23:30 në SPB-Tetovë ka raportuar se të njëjtën ditë rreth orës 10 të mëngjesit në rrugën “”Boris Kidriç”” në Tetovë, djali i saj i mitur është sulmuar fizikisht nga një person tjetër i mitur.” Sipas raportit, sulmuesi kishte përdorë një objekt të mprehtë me të cilin i kishte shkaktuar një plagë. Janë duke u ndërmarrë masat për të pastruar dhe dokumentuar rastin.

Dyzet e pesë vjeçari B.Z. nga Sedllarca e Poshtme e Tetovës, më 3 shtator, në orën 19:00 në SPB-Tetovë ka raportuar se më parë ishte sulmuar fizikisht nga një person nga i njëjti fshat. Çështja është duke u pastruar.

Njëset e një vjeçari G.L. nga Tetova, dje në orën 19:00 në SPB-Tetovë ka raportuar se, për shkak të marrëdhënieve të papastra pronësore-ligjore ai dhe babai i tij janë sulmuar fizikisht nga xhaxhai i tij M.L. (49). Çështja është duke u zbardhur.

Më 3 shtator, në orën 23:05 në SPB-Tetovë është raportuar se në rrugën “Iliria” në Tetovë, vetura “Audi” me targa regjistrimi të Tetovës, e drejtuar nga L.L. (26) nga Tetova, ka aksidentuar këmbësorin 61-vjeçar A.U. gjithashtu nga Tetova. Në aksident këmbësori ka pësuar lëndime të rënda trupore të konstatuara në Spitalin Klinik të Tetovës, ku ishte transferua për ndihmë mjekësore. Në vendin e aksidentit, inspektimi është kryer nga një ekip i SPB Tetovë.

Më 3 shtator, në orën 10:55 në SPB-Tetovë është raportuar se në rrugën “Bllagoja Toska” përballë rrugës “180” në Tetovë, një vetura “folksfagen golf” me shenjat e regjistrimit të tetovës e drejtuar nga R.A. nga Gjerma e Tetovës, ka aksidentuar këmbësorin M.A. (82) nga Tetova. Nga goditje këmbësori ka pësuar lëndime të rënda trupore të konstauara në Spitalin Klinik të Tetovës. Inspektimin në vendin e aksidentit është kryer nga një ekip nga SPB-Tetovë.

Po punohet për zbardhjen e rastit.

VIDEO BONUS: