Ballina Aktualitet Lajme Breshër dhe rrugë të përmbytura: pamjet mbresëlënëse që la stuhia në Puebla...

Breshër dhe rrugë të përmbytura: pamjet mbresëlënëse që la stuhia në Puebla të Meksikës (VIDEO+FOTO)

Kryeqyteti i shtetit Puebla është përfshirë nga stuhia, në rrugët kryesore dhe zonat e banuara

Shiu i dendur me breshër preku banorët e kryeqytetit Puebla gjatë pasdites së 24 majit, për shkak se rrugët u përmbytën ose u mbuluan nga akulli, duke vështirësuar qarkullimin.

Drejtoria Bashkiake e Mbrojtjes Civile raportoi se stuhia ishte e përqendruar në pika të tilla si Álamos, Patriotismo, Puente Negro, Puente de México dhe Hacienda.

Sipas agjencisë, reshjet ishin 7.11 mm dhe erërat ishin 15 kilometra në orë.

Ndër rrugët më të prekura ishte rruga Benito Juárez, në afërsi të Galerías Serdán , siç tregohet nga fotot dhe videot e marra nga njerëzit që ndodheshin në zonë.