Ballina Aktualitet Lajme Temperatura nën zero në Maqedoninë e Veriut, ja ku bie borë në...

Temperatura nën zero në Maqedoninë e Veriut, ja ku bie borë në këto çaste

Temperaturat në tërë territorin e tërë Maqedonisë sonte janë nën zero.

Reshje bore me intensitet më të ulët bie në Shkup, Petrovec, Vendkalimin kufitar Tabanocë, Kodrën e Diellit, dhe qafën malore Gjavato, përcjell TetovaSot.

Trafiku në rrugët shtetërore po zhvillohet në rrugë të lagështa, me mbetjet e dëborës pas intervenimit të ekipive në detyrë të NP “Rrugët e Maqedonisë”./TS

Artikulli paraprakRepublika e Maqedonisë së Veriut
Artikulli tjetërLigji i gjuhës shqipe, Zekiri godet BDI-në: Një dekadë në pushtet me VMRO-DPMNE s’bëri as gëk as mëk