Ballina Aktualitet Lajme Këto janë emrat e personave të hospitalizuar, 4 prej tyre në gjendje...

Këto janë emrat e personave të hospitalizuar, 4 prej tyre në gjendje të rëndë

Këto janë emrat e personave të hospitalizuar, 4 prej tyre në gjendje të rëndë, ndërsa shumica prej tyre tashmë janë në gjendje stabile.

Siç njoftoi drejtori i spitalit Hristijan Kostov, ai nuk deshti të zbulojë identitetin e viktimave pasiqë identifikimi i tyre dhe autopsia po vazhdojnë. Të afërmit thanë se nuk do të largoheshin deri sa të marrin informacionet edhe për udhëtarin e fundit nga autobusi që përfundoi në humnerë.

Sipas informatave të fundit nga aksidenti tragjik kanë ngelur të vdekur 13 persona, ndërsa 4 tjerë po luftojnë për jetë.

Nikoll Karanfillovski
Mersem Neziri
Esat Emrulli
Jasmina Stojanova
Betim Ameti

Antonio Antonievski
Alajdin Shabani
Dushan Stefnovski
Lulzim Dalipi

Manuel Trifunovski
Muhamed Shishko
Verica Stojanovska

Serije Mustafi
Aliçe Uzeir
Goran Naumovski
Demira Ali

Seda Jusufi
Jeton Ismaili
Vjollca Ibraimi
Halit Useini

Miçi Fikiri
Jasin Sejfuli
Fikrije Stefan
Jovana Gramatikova

Abaz Kasmi Ferdi
Ilija Ristovski
Dilala Alili
Abdul Ismaili
Lujam Alili

Artikulli paraprakLAJMI FUNDIT: Në mesin e atyre që humbën jetën, edhe djali i një deputeti
Artikulli tjetërEkpertiza në vendin e ngjarjes ka përfunduar, shoferit do t`i kontrollohen urina dhe gjaku