Ballina Aktualitet Lajme Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka shpallur dy ditë zie për shkak...

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka shpallur dy ditë zie për shkak të aksidentit tragjik

Qeveria e Republikës së Maqedonisë sonte pas seancës së jashtëzakonshme solli vendim që ditën e nesërme dhe pasnesërme t’i shpallë ditë zie, transmeton Portalb.mk.

Në pajtim me vendimin e Qeverisë së Maqedonisë 14 dhe 15 shkurti do të jenë ditë zie për shkak të aksidentit që ndodhi sot pasdite në autostradën Shkup-Tetovë.

Artikulli paraprakShkon na 14 numri i atyre që humbën jetën në aksidentin e rëndë në Llaskarcë
Artikulli tjetërAksidenti, Zaev: Gjithçka për familjet e viktimave dhe të mbijetuarit (VIDEO)