Ballina Kronika Dalin në dritë faktet tronditëse/ Klodiana Çelo nxori një armë nga çanta...

Dalin në dritë faktet tronditëse/ Klodiana Çelo nxori një armë nga çanta dhe qëlloi okulistin, thotë 13-vjeçarja

49-vjeçarja shqiptare, e cila qëlloi me armë zjarri okulistin 68-vjeçar në Greqi, jep versionin e saj të rastit pas zbulimeve tronditëse.

Pasi u zbulua se po kërcënonte se do ta hidhte vajzën nga ballkoni, ajo në emisionin “Live News” në Mega pohon se nuk kishte ndërmend të lëndonte fëmijën e saj, duke pretenduar si më poshtë: “Kur fëmija im iku, vrapoi rrugës, me pretekstin se e ka parë shokun e klasës, më pas ai (mjeku) ka nxjerrë armën dhe i ka thënë: Ndal ku je, do të të qëlloj dhe do të them që e ka bërë nëna jote”.

“U ktheva dhe i thashë ‘mos i thuaj budallallëqe fëmijës’, mendova se ishte false”, pohoi gjithashtu Klodiana Çelo.

“I thashë “ndalo së qeshuri” dhe aty nxitova t’ia merrja dhe në atë moment ai qëlloi, tani kush nuk e di nga unë? E shtypa, a e shtypi?”, pohoi edhe 49-ta. -vjeçar.

E pyetur nëse mendonte se fëmija mund të lëndohej, artistja 49-vjeçare tha: “Aspak, e mbrojta fëmijën me të gjitha forcat”.

E pyetur nëse është penduar për veprimin e saj, ajo tha: “Pyeti ata fillimisht nëse u penduan që e morën fëmijën nga një nënë, për pesë vjet të tëra dhe shkelën mbi kufoma. Unë mbrojta jetën e fëmijës tim”.

Pa praninë e avokatit ajo është transferuar sot në hetuesi për të kërkuar falje për vrasjen e babait të fëmijës së saj në Chalandri.

E akuzuara sot do të kërkonte falje për kallëzime të rënda penale, por, siç i takonte, ka kërkuar dhe ka marrë nga hetuesi një afat të ri për nesër.

Duke u larguar nga gjykatat e ish-shkollës Evelpidon, e akuzuara ndër të tjera ka bërtitur: “Nëse ka drejtësi unë dhe fëmija duhet të jemi bashkë”.

Mirëpo, vajza tashmë i ka mohuar këto akuza, pasi ka përshkruar atë që ka ndodhur para syve të saj, ka dëshmuar në polici se nëna e tij ka nxjerrë një armë nga çanta dhe ka qëlluar me të të atin.

Klodiana Çelo, kërcënoi se do ta hidhte vajzën nga ballkoni duke thënë se do të vriste doktorin

Ndërkohë që gjendja shëndetësore e mjekut okulist George Younger, pas goditjes në Halandri nga Klodiana Çelo po përmirësohet, zbulimet që vijojnë të dalin në dritë në lidhje me 49-vjeçaren, janë tronditëse.

Dhe kjo, pasi nxjerrin në dritë aspekte të karakterit të saj, që ndoshta janë një ogur i asaj që ndodhi pasditen e së enjtes në Chalandri. Mesa duket artistja kishte në plan të rrëmbente vajzën e saj në Shqipëri, plan i cili u anulua kur u zbulua nga policia.

Sipas Mega, katër vite më parë, mjeku kishte bërë denoncim ndaj 49-vjeçares, pasi artistja nuk e kishte kthyer në kohë vogëlushen që kishte marrë për të kaluar fundjavën me të. Kur autoritetet e lokalizuan, ajo e kërcënoi se do ta hidhte vogëlushen nga ballkoni i banesës ku qëndronte!

Pas shumë orësh negociatash, policia është larguar dhe më pas 49-vjeçarja ka gjetur mundësinë të arratiset me makinë, duke u nisur drejt Shqipërisë. Por plani i saj u anulua sërish për shkak të një problemi të rëndë shëndetësor të vajzës, e cila duhej të transportohej me urgjencë në spital.

Me rritjen e raporteve për obsesionin e saj, një grua tjetër, e cila foli për Star, pohoi se 49-vjeçarja kishte rrëfyer se po mendonte të vriste doktorin. “Kam folur me të 1.5 muaj më parë, se gjoja e kishte lënë shtatzënë, se e kishte përdhunuar dhe se jetonte me doktorin dhe se në një moment ajo do ta vriste. Më kishte bërë një videotelefonatë natën e 29 tetorit”, tha ajo në mënyrë karakteristike.

Bën përshtypje fakti që 49-vjeçarja thoshte vazhdimisht diçka ndryshe nga ajo që është në të vërtetë. Njëri shfaqet si … artiste intelektuale, tjetra si modele në fotografi. Një herë shprehet se është shtetas shqiptar, tjetër herë pasardhës i një familjeje të njohur dhe të pasur greke.

Protothema.gr. 

Artikulli paraprakRreth 500 mijë viktima nga Covid në Indi
Artikulli tjetërKonfirmohen dy rastet e para me virus AH1N1 në Shqipëri, 25-vjeçarja e infektuar rëndë lind fëmijën para kohe