Ballina Aktualitet Shqipëri Konfirmohen dy rastet e para me virus AH1N1 në Shqipëri, 25-vjeçarja e...

Konfirmohen dy rastet e para me virus AH1N1 në Shqipëri, 25-vjeçarja e infektuar rëndë lind fëmijën para kohe

Gripi AH1N1 është konfirmuar edhe në Shqipëri. Instituti i Shëndetit Publik konfirmon se në Shqipëri janë konstatuar dy persona të infektuar me këtë grip dhe tashmë janë izoluar prej një muaji.

E infektuar me virusin AH1N1, 25-vjeçarja në gjendje të rëndë, lind fëmijën para kohe.

Simptomat e “AH1N1” janë: kollitje, dhimbje fyti, dhimbje trupi, skuqje të syve, etj.

@tetovanews