Ballina Kronika Danimarkë – Humb jetën 23-vjeçarja shqiptare, ishte në prag të diplomimit (FOTO)

Danimarkë – Humb jetën 23-vjeçarja shqiptare, ishte në prag të diplomimit (FOTO)

Resmije Smajli, një studente 23 vjeçare shqiptare nga Vushtria ka humbur jetën në Danimarkë. Ajo është përfshirë në një aksident rrugor të premten dhe për pasojë ka humbur jetën. Vetë familja Smajli ka dhënë lajmin e trishtë.

V a rr i m i  do të bëhet më datë 17 nëntor në Brondby, Danimarkë. Resmije Smajli ishte studente dhe për katër muaj do të mbaronte studimet në Universitetin e Radgiver.

Njoftimi i familjes:

Me rastin e vdekjes së vajzës sonë Resmije Smajli, njoftohën të gjithë miqtë, shokët e dashamirët (burra dhe gra) se  v a rr i m i do të bëhet të Mërkurën me datë 17.11.2021 në ora 14:00 në  v a rr e z a t  e komunitetit musliman në Brøndby. Adresa: Brøndbyøstervej 180 – 2605 Brøndby

Të gjithë ata që duan të marrin pjesë në faljen e namazit të xhenazës në ora 12:00, janë të mirëseardhur tek xhamija në adresën: Horsebakken 2 – 2400 København NV / Me respekt: Familja Smajli.

Resmije Qika e halles ,të gjith thon se ke ikur por s ësht e vertet .Sepse brenda neve ti do jetosh per jet o Engjell i allahut ,tash nuk je ketu dhe kurr nuk do jesh me dhemb ne zemra ikja jote ne lulen e rinis ,mungesen tende do te ndjejm per jet allahu i merr personat edashur si ti moj res ,allahu te meshiroft ne lulat e paraises.
Me dhimbje e dashuri i shprehi nga familja sallahu dhimbjet sa me te lehta per familjen smajli 😢😭🤲

Pas aksidentit ne komunikacion qe ka psuar me 11.11.2021, te henen ka nderruar jetë bashkeqytetarja (vushtrriasja) e jone në Danimarkë 23 vjeçarja nga Vushtrria Resmije Smajli.
Për ndarjen e hershme nga jeta të së ndjerës kanë shkruar familjarët e saj
“Me rastin e vdekjes së vajzës sonë Resmije Smajli, njoftohën të gjithë miqtë, shokët e dashamirët(burra dhe gra) se  v a rr i m i  do të bëhet të Mërkurën me datë 17.11.2021 në ora 14:00 në  v a rr e z a t  e komunitetit musliman në Brøndby.” shkruan babai i së ndjerës Florimi.
Resmija edhe katër muaj do të mbaronte studimet universitare në Universitetin e Radgiver!

Artikulli paraprakKasami na njeh me prioritetet e politikës menaxhuese brenda 100 ditëshit të parë në Komunën e Tetovës (VIDEO)
Artikulli tjetërEkzekutohet biznesmeni shqiptar në Greqi (VIDEO)