Ballina Aktualitet Memli Krasniqi dhe Shaqir Totaj shpallin fitoren e PDK-së në Prizren (VIDEO)

Memli Krasniqi dhe Shaqir Totaj shpallin fitoren e PDK-së në Prizren (VIDEO)

Memli Krasniqi dhe Shaqir Totaj e kanë shpallur fitoren e PDK-së në Prizren, raporton Ekonomia Online.Kryetari i PDK-së tha se PDK-ja ka fituar edhe në tetë komuna të tjera.

“Populli i Kosovës ia ka kthyer shpinën Albin Kurtit dhe Vetëvendosjes”.“Prizreni i ka refuzuar politikat dhe vizionin e dështuar të Vetëvendosjes”, u shpreh Krasniqi.

Artikulli paraprakAbdixhiku: Përparim Rama është kryetar i Prishtinës (VIDEO)
Artikulli tjetërLutfi Haziri: z. Alban Hyseni është kryetari i ri i Gjilanit