Ballina Aktualitet Lutfi Haziri: z. Alban Hyseni është kryetari i ri i Gjilanit

Lutfi Haziri: z. Alban Hyseni është kryetari i ri i Gjilanit

Kryetari aktual i Gjilanit, Lutfi Haziri ka pranuar humbjen në balotazh duke e uruar kandidatin Alban Hyseni.

Haziri në një konferencë për media tha se Alban Hyseni do të jetë kryetar i ri i Gjilanit, raporton Gazeta Express.

Mjekët u befasuan, ky ilaç heq shpejt dhimbjen e kyçeve!
“z. Alban Hyseni është kryetari i ri i Gjilanit. Duke qenë kryetar në detyrë, do të filloj bartjen e përgjegjësive, gjilanasit i përgëzoj për kulturën në zgjedhje. Vetëvendosjes ja ka besuar kryetarin e komunës, do të vazhdoj të jem i interesuar për zhvillimin e qytetit tim”, tha Haziri.

Artikulli paraprakMemli Krasniqi dhe Shaqir Totaj shpallin fitoren e PDK-së në Prizren (VIDEO)
Artikulli tjetërCila parti ka fituar më së shumti komuna në Kosovë