Ballina Kronika Krimi brutal, nënë e bijë u gjetën me koka të prera sipër...

Krimi brutal, nënë e bijë u gjetën me koka të prera sipër shtratit

Ish-partneri dyshohet për krimin

Një grua 24-vjeçare dhe vajza e saj 7-vjeçare u gjetën me grykë të prerë sipër shtratit në qytetin Casa Nova, në veri të shtetit Bahia të Brazilit. Sipas Policisë Civile, ish-partneri i gruas, babai i fëmijës, është i dyshuar për krimin dhe është në kërkim.

Policia njoftoi se rasti ka ndodhur pasditen e së mërkurës (28 dhjetor), në lagjen Vila Isabel. Gruaja u identifikua si Edineuza Carvalho Rodrigues, ndërsa fëmija quhej Lívia Thauane.

Policia është thirrur nga fqinjët e viktimave, të cilët kanë parë si të çuditshme mungesën e lëvizjes në shtëpinë ku jetonte Edineuza Carvalho.

Trupat e nënës dhe vajzës u dërguan në Instituto Médico Legal (IML) në Juazeiro, një qytet gjithashtu në veri të shtetit dhe rreth 70 km nga Casa Nova, ku ndodhi krimi.

Rasti është duke u hetuar nga Policia Civile. Ende nuk ka informacion për motivimin e krimit. Nga hetimet paraprake bëhet e ditur se viktima dhe i dyshuari i kanë dhënë fund lidhjes së tyre rreth një vit më parë. Megjithatë, ata ishin parë së bashku disa herë.

Policia raportoi se disa persona të intervistuar prej tyre thanë se Edineuza kishte nisur një lidhje me një burrë tjetër dhe se kjo mund të ketë shkaktuar zemërim tek i dyshuari./PremieraHora – Tetova News

@tetovanews