Ballina Kronika I zhdukur prej të mërkurës, ende asnjë gjurmë nga 47-vjeçari nga Shkupi

I zhdukur prej të mërkurës, ende asnjë gjurmë nga 47-vjeçari nga Shkupi

KA HUMBUR 47-VJEÇARI NGA SHKUPI

Shokët dhe të afërmit janë në kërkim të shkupjanit

Riste Boçvaroski është 47-vjeçari nga Shkupi, i cili është zhdukur që nga e mërkura pa lënë gjurmë. Boçvaroski është familjar dhe nuk ka probleme shëndetësore. Familja dhe miqtë po kërkojnë ndihmë për të gjetur të dashurin e tyre.

Të mërkurën (11.01.2023) ka dalë në shëtitje dhe që nga ajo kohë nuk ka asnjë shenjë apo zë të 47-vjeçarit Riste Boçvaroski.
Miqtë e tij thonë se ai është familjar, bashkëshort dhe baba i dy fëmijëve, i cili nuk kishte probleme shëndetësore.

Shpesh dinte të bënte shëtitje të shkurtra, por këtë herë nuk ka asnjë shenjë apo zë prej tij për të katërtën ditë. E shoqja ka denoncuar në polici, ndërkohë që e kërkojnë miqtë e tij. Boçvaroski nuk ka marrë para dhe celular me vete./tetova.com

АПЕЛ ДО ГРАЃАНИТЕ: Исчезнат е 4 дена скопјанецот Ристе Бочвароски, неговото семејството и пријателитете бараат помош

Четириесет и седумгодишниот скопјанец Ристе Бочвароски е исчезнат од средата, неговото семејство веднаш го пријавило исчезнувањето во МВР.

Неговите блиски четврти ден се во потрага. Во населбата каде што живее Ново Лисиче и во Аеродром, од каде што потекнува, се излепени плакати со негови фотографии и информации за изгледот, возраста и гардеробата во која бил во моментот на исчезнувањето.

Блиските го опишуваат како семеен човек без здравствени проблеми, а последен пат бил виден во средата во 13 часот во Лисиче.

Бил облечен во сиви тренерки и црна јакна. Ги замолуваат сите луѓе доколку имаат било каква информација да се јават на некој од овие телефони: 070 838-030 или 075 274 706.

Artikulli paraprakVIDEO/Mexhiti – Grubi është klan në BDI, Ahmeti e mbron
Artikulli tjetërE frikshme në Maqedoni: Tetë rrahje në tetë lokacione