Ballina Aktualitet Traktori i merr jetën 22-vjeçarit nga Poroji i Tetovës

Traktori i merr jetën 22-vjeçarit nga Poroji i Tetovës

Një i ri nga Poroji i Tetovës ka ndërruar jetë pasi pësoi aksident derisa po drejtonte një traktor. Nga MPB thonë se prokurori ka urdhëruar që trupit të pajetë t`i bëhet autopsia.

“Dje, më 10 shtator, rreth orës 13:50, në Spitalin Klinik të Tetovës është sjellë pa shenja jete F.M.(22) nga Poroji i Tetovës. Sipas asaj që është konstatuar në inspektimin e kryer pak më vonë, F.M. me katër persona të tjerë nga i njëjti fshat po transportoheshin me një traktor “imt 539” me targa Tetovës që ai po e drejtonte. Në një rrugë me dhe në lokalitetin e quajtur “Plloça” në rajonin e Porojit, traktori ka humbur kontrollin dhe është përmbysur, ndërsa F.M. ka ndërruar jetë në vend si pasojë e lëndimeve të marra, kurse ka mbetur i lënduar një person I moshës jomadhore, i cili po ashtu ishte në traktor. Inspektimi është kryer nga ekipi i SPB- Tetovë dhe prokurori publik, me urdhër të të cilit ndaj trupit të pajetë do të kryhet autopsi”, thonë nga MPB.