Ballina Aktualitet Milaim Zeka publikon mesazhet: Naim Murseli i kërkon para një të huaji,...

Milaim Zeka publikon mesazhet: Naim Murseli i kërkon para një të huaji, thotë se Pacolli i ka dhënë 30 mijë euro

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës dhe gazetari Milaim Zeka është shprehur babai i Naim Murselit, ka ndryshuar qartë qëndrim në lidhje me vrasjen e 30-vjeçares, Liridona Murselit, duke tentuar të nxjerrë djalin e tij të pafajshëm, pavarësisht se mediat kosovare raportojnë se ky i fundit ka pranuar fajin.

Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, Zeka ka publikuar disa mesazhe, të cilat sipas tij janë të bashkëshortit të 30-vjeçares së vrarë, Naim Murselit.

Në mesazhet e publikuara nga gazetari kosovar, Naim Murseli duket se i kërkon para borxh një të huaji dhe ndër të tjera, shprehet se ish-presidenti Behgjet Pacolli i ka dhënë hua 30 mijë euro.

“Kur baba behet zedhenes i nje planifikuesi te vrasjes te familjes se tij

Sipas Policise te Kosoves, Naimi ka pranuar çdo gje rreth planifikimit te vrasjes. Madje vrasesin e kishte ftuar ne darke, ne te njejtin restoran, por me nje tavoline tjeter.

Krejte kjo histori reale dhe bizare, ngjane me telenovela te tmerrshme.

Duke qene Naimi brenda, dhe duke dashte me rrite nr e klikimeve, gazetar sharlatant, e disa moderator, portale e gazeta, sjellin llojelloje teorish te konspiracioneve, duke mos iu referu hetimeve dhe deklaratave ne polici. Flitet per shume rrena, qe te vritete e verteta.

E ne krye te rrenave na del babai i Naimit, i cili prej fillimit ka qene i dyshimt se po perpiqet te fshehe krimin.

Prej gadishmerise “per ta vra djalin” tani del mbrojtes, madje edhe dezinformues. Del edhe akuzues ndaj policise, si dhe njerezeve qe e dine te verteten rreth Naimit.

Nese nuk je i gatshem me thane te verteten, ma mire mbylle gojen.

Qe vetem nje sms i Naimit ku i kerkon pare borgj nje amerikani, madje me fajde….”,- shkruan Zeka.

@tn.lajmelokale
@tetovanews