Ballina Aktualitet Lajme Mickoski takon Ivanovin, nuk prononcohet për mediat (VIDEO)

Mickoski takon Ivanovin, nuk prononcohet për mediat (VIDEO)

Kryetarit i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski sapo ka përfunduar takimin me kreun e shtetit Gjorge Ivanov në lidhje me marrëveshjen e arritur dje, për çështjen e emrit me Greqinë.

Ai nuk ka dashur të prononcohet për mediat duke u larguar menjëherë pas takimit. Nga ky takim dihet vetëm një detal se takimi nuk ka zgjatur 2 minuta si në takimin e mëngjesit mes presidentit dhe kryeministrit, por plot një orë. ,Mickoski pasditen e sotme do të takojë edhe kryeministrin Zaev në selinë e Qeverisë./am/

Artikulli paraprakNisja e një rakete sekrete apo një shpërthim meteori? Baza detare amerikane s’ka përgjigje
Artikulli tjetërNuhiu: Akuzat e ASH-së për kuadrot e SPB-së, qëllime politike