Ballina Kronika Bllokohet kontenieri me mallra false, do shiteshin si origjinale

Bllokohet kontenieri me mallra false, do shiteshin si origjinale

Është bllokuar një kontenier me mallra të falsifikua në doganën e portit të Durrësit.

Mallrat ishin, syze të markave të ndryshme, çanta, dhe portofola, të gjitha false, por që në vendin tonë do të hynin si produkte “firmato” dhe do të shiteshin si të tilla.

Paraprakisht mësohet se mallrat janë të ardhur nga Kina, ndërsa ende nuk dihen detaje për vlerën e mallit./ I.M-Dritare.net