Ballina Aktualitet Kosovë Bashkësia Islame ndan mishin me automjetin e transportit të kufomave (VIDEO)

Bashkësia Islame ndan mishin me automjetin e transportit të kufomave (VIDEO)

Këshilli i Bashkësisë Islame në Prizren shfrytëzoi mjetin e transportit për bartjen e kufomave për të shpërndarë mishin e kurbanëve nëpër familje.

Për qytetarët kjo ishte e papranueshme. Ata kanë thënë se rrezikohen nga përhapja e ndonjë epidemie.

Kronikë e përgatitur nga gazetarja Rejhane Selimi.

Artikulli paraprakVendosi këmbën mbi tavolinë në takim me Macron, kritikohet kryeministri britanik (VIDEO+FOTO)
Artikulli tjetërDëshmia e shoferit: Mihal Kokëdhima, djali i tij dhe kamarierët na rrethuan me th i k a kuzhine në dorë