Ballina Argëtim Showbiz Këngëtarja e famshme nga Turqia pranon se është shqiptare, ja çfarë thotë...

Këngëtarja e famshme nga Turqia pranon se është shqiptare, ja çfarë thotë për nënën (FOTOT)

Simge Sagin është një nga këngëtaret më të njohura në Turqi që ka rezultuar me origjinë shqiptare. Nëna e këngëtares është nga Shqipëria ndërsa babai është turk.

Së fundmi ajo postoi në story një foto ku shihet se nëna e saj kishte gatuar byrekun e famshëm shqiptar. Ajo u shpreh se është privilegj të jesh shqiptar.

Të jesh shqiptar është privilegj. I lumshin duart nënës sime”-shkruajti këngëtarja.Postimi ka marrë menjëherë vëmendjen e fansave shqiptar të këngëtares mirëpo është fshirë nga ana e saj.

Artikulli paraprakBujar Osmani: Tre të infektuar që i kam njohur tashmë kanë ndërruar jetë (VIDEO)
Artikulli tjetërShuhet në moshën 89-vjeçare albanologu Agron Fico, “profesori që u mësoi shqip kinezëve dhe amerikanëve”