Ballina Lajme Shqipëri VIDEO: Pamjet me dron, shihni radhën kilometrike të makinave në Kakavijë

VIDEO: Pamjet me dron, shihni radhën kilometrike të makinave në Kakavijë

Që prej ditës së djeshme, një situatë e pazakontë po ndodh në kufirin mes Shqipërisë dhe Greqisë.

Kështu, radhë kilometrike janë krijuar në Kakavijë e Kapshticë.

Siç mund ta shihni në këtë video të siguruar nga Top Channel, një pafundësi makinash shtrihet përgjatë pikave kufitare.

Mbi gjendjen në fjalë reagoi edhe ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme.

Mësohet se Gent Cakaj ka zhvilluar një bisedë telefonike me ministrin e Jashtëm të Greqisë, Varvitsiotis.