Ballina Aktualitet Maqedoni e Veriut,14 persona kanë ndërruar jetë, 862 raste të reja me...

Maqedoni e Veriut,14 persona kanë ndërruar jetë, 862 raste të reja me Kovid-19

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut përmes një kumtese informon se gjatë 24 orëve të fundit gjithsej 862 persona kanë rezultuar pozitiv me kovid-19 nga 2669 testime të bëra. Ndërkaq 14 persona kanë ndërruar jetë kurse 223 pacientë janë regjistruar si të shëruar, shkruan Portalb.mk.

Gjithsej 14 persona kanë ndërruar jetë, edhe atë pesë pacientë nga Shkupi (35, 82, 62, 90 dhe 77 vjeç), një pacient nga Prilepi (54 vjeç), një pacient nga Tetova (88 vjeç), një nga Prilepi (66 vjeç), një nga Velesi (78 vjeç), një nga Manastiri (76 vjeç), dy pacientë nga Strumica (63 dhe 68 vjeç), 66 vjeçar nga Radovishi dhe një 83 vjeçar nga Resnja”, raportojnë nga Ministria.

Të prekurit në 24 orët e fundit: Shkup 390, Kumanovë 22, Shtip 28, Prilep 55, Tetovë 48, Struga 9, Veles 53, Manastir 31, Ohri 18, Kavadar 24, Gostivar 18, Gjevgjeli 12, Strumica 27, Kriva Palanka 10, Radovish 7, Krushevë 2, Koçan 25, Probishtip 12, Demir Hisar 4, Makedonski Brod 1, Pehçevë 3, Berovë 3, Valandovë 6. Vinicë 9, Delçevë 5, Kratovë 6, Sveti Nikole 6, Kërçova 17, Resnjë 3, Negotinë 8

Të shëruarit në 24 orët e fundit

Shkup 75, Kumanovë 9, Shtip 10, Prilep 16, Tetovë 27, Veles 6, Manastir 513, Kavadar 6, Gostivar 5, Gjevgjeli 14
Strumica 14, Radovish 6, Koçan 7, Demir Hisar 2, Berovë 3, Pehçevë 1, Kratovë 1, Sveti Nikole 2, Kërçova 4. Resnjë 1, Negotinë 1

Ndryshe, gjithsej deri sot në vend janë testuar 243.147 persona për Kovid-19, numri i përgjithshëm i të diagnostikuarve me virusin korona është 29.558, i të shëruarve 19,994, që kanë ndërruar jetë 977 kurse aktualisht numri i rasteve aktive është 8.587.