Ballina Kronika Dramë dhe tragjedi “herët me sabah“ në Maqedoni

Dramë dhe tragjedi “herët me sabah“ në Maqedoni

Dyzet e tre vjeçari me inicialet T. E nga Shën Nikolla (Sveti Nikole), është vetëvrarë mëngjesin e sotëm, pasi më parë ka tentuar të vrasë 32-vjeçarin me inicialet O. B.

– Dyzet e tre vjeçari T.A. nga Shën Nikolla (Sveti Nikole), në orën 07:50, para Shtëpisë së të Moshuarve në Shën Nikollë (Sveti Nikole), ka qëlluar me armë ndjaj 32-vjeçares O. B. nga ky qytet, e më pas ka qëlluar veten, pas së cilës ka ndërruar jetë.

O.B. ka mbetur vetëm e plagosur dhe është dërguar me urgjencë në spital, ku janë konstatuar plagët, por është jashtë rrezikut për jetën.

Nga ana e prokurorit publik dhe zyrtarëve policorë nga SPB Shtip është kryer këqyrje dhe po ndërmerren masa për zbardhjen e rastit, thuhet në njoftimin e SPB-Shtip.

Sipas informacioneve fillestare, motivi është dashuria e njëanshme. 32-vjeçarja O. B është shtruar në spital dhe jeta e saj ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

УЖАС ВО СВЕТИ НИКОЛЕ: Пукал во девојка му пред гимназијата, а потоа се самоубил!

Четириесет и три годишниот Т. А од Свети Николе утрово извршил самоубиство, откако претходно се обидел да ја убие 32 годишната О. Б.

-Четириесет и три годишниот Т. А од Свети Николе во 7.50 часот пред Пензионерскиот дом во Свети Николе со пиштол пукал кон 32 годишната О. Б од Свети Николе. При што таа се здобила со повреда, констатирана во Клиничката болница Штип, а потоа Т.А. пукал во себе, по што починал. Извршен е увид од јавен обвинител и полициски службеници од СВР Штип и се преземаат мерки за расчистување на случај, се вели во соопштението на СВР-Штип.

Според првичните информации мотивот е невозвратена љубов. 32 годишната О. Б е хоспитализирана и е надвор од животна опасност.

@tn.lajmelokale
@tetovanews