Ballina Kronika Zjarr i madh në Gjorçe të Shkupit, shkrumbohet kazinoja (VIDEO)

Zjarr i madh në Gjorçe të Shkupit, shkrumbohet kazinoja (VIDEO)

Tymi i dendur është ngritur mbi një pjesë të lagjes Gjorçe Petrov, pasi mëngjesin e sotëm ka shpërthyer zjarri i madh në një kazino.

Ekipet e zjarrfikësve janë në terren dhe po punojnë për lokalizimin e zjarrit në bulevardin “Gjorçe Petrov”.

Ministria e Brendshme tha për Kurir se zjarri u raportua në orën 10:10 dhe ekipet kanë qenë në terren./TetovaNews

ГОРИ КАЗИНО ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ На терен интервенираат 5 возила од Противпожарната служба
На лице место интервенираат екипи од Противпожарната служба.

Во казино во Ѓорче Петров пред околу половична час изби пожар.

На лице место интервенираат екипи од Противпожарната служба.

На терен во моментов интервенираат пет возила, а се очекува да пристигне уште едно.

Од МВР велат дека пожарот кај нив е пријавен во 10:10 часот, а на терен се излезени екипи.

Video bonus:

@tn.lajmelokale
@tetovanews