Ballina Kronika I ngacmoi të dashurën! 10 minuta ka zgjatur sherri midis 33-vjeçarit grek...

I ngacmoi të dashurën! 10 minuta ka zgjatur sherri midis 33-vjeçarit grek dhe 34-vjeçart shqiptar të vrarë me plumb në kokë

Vritet Visar Dakrama, nga Vlora, në ishullin e Mykonos. 34-vjeçari shqiptar u vra me kallashnikov nga 33-vjeçari grek Athanasios Nazos në orën 06:00 të mëngjesit. Sherri mes dy të rinjve nisi në një lokal në ishull, pasi dyshohet se ajo kishte lidhje me të dy.

Vrasësi grek nga ishulli Mykonos që goditi me pushkë në kokë 34-vjeçarin shqiptar, për faktin se viktima kishte ngacmuar të dashurën e tij, po përgatit linjën e tij të mbrojtjes. Ndërkohë vajza që pa skenën e përgjakshme përballë saj, është duke u përpjekur të shërohet nga tronditja.

Bukuroshja brune 23-vjeçare, e cila u bë shkak për vrasjen e Albanos, mësohet se është në gjendje jo të mirë psikologjike, punon në një dyqan nate në ishullin e erërave, ndërsa dyshohet se mban një lidhje me viktimën.

34-vjeçari shqiptar që u qëllua për vdekje nga 33-vjeçari grek

Të njëjtat informacione thonë se vajza është duke dëshmuar në polici dhe mësohet se ka thënë se ka pasur një lidhje me viktimën dy vite më parë. Autori, sipas të njëjtave burime, ishte shprehur i interesuar dhe kur ka parë shqiptaren e dehur duke u sjellë keq ndaj saj në ‘Skylabela after club’, ka ndërhyrë. Dy burrat janë kapur dorë për dore, në fakt edhe Mykoniatis është goditur me grusht nga shqiptari, për pasojë situata ka arritur në ekstrem dhe historia është ‘lyer’ me gjak.

Sipas burimeve policore dhe siç është regjistruar ngjarja, gjithçka ka ndodhur brenda 10 minutave. Siç përmendet, skena është zhvilluar kështu: “Sot, datë 20.02.2023 dhe rreth orës 05:50 deri në orën 06:00 në zonën Skylambela të Mykonos, jashtë dyqanit me emrin (s.s.: i referohet emri i dyqanit) ka qëlluar me armë gjahu dhe ka plagosur për vdekje shtetasin shqiptar Visar Dakramaj në kokë. Nga të dhënat e deritanishme të hetimeve policore, rezulton se më herët autori dhe viktima janë grindur brenda në dyqan dhe pasi janë larguar autori është larguar dhe është kthyer duke qëlluar viktimën”.

Ai po ecte rreth një orë e gjysmë me karabinë në makinë

Nën ndikimin e një sasie të madhe alkooli (kjo sipas informacioneve do të jetë pretendimi i tij, në kombinim me përdorimin e substancave) 33-vjeçari Mikonian, pas vrasjes mizore të shqiptarit që e thërriste me emrin grek Yiannis”, ka nxituar të zhduket për t’u paraqitur një orë e gjysmë më vonë, në orën 07:30, në Polici. “Pas aktit, autori është arratisur, por në kuadër të kontrollit policor në orën 07:30 është paraqitur në Nëndrejtorinë e Policisë Mykonos dhe është arrestuar, ndërsa i është konfiskuar arma e gjahut e gjetur në automjet”, thuhet në informacion.

33-vjeçari, i cili sipas informacioneve është vëllai i një gruaje të zgjedhur në bashkinë e Mykonos, po tenton me avokaten e tij zonjën Elena Karygianni të përvijojë linjën e tij të mbrojtjes, e cila do të bazohet në faktin e tepruar, konsumimi i alkoolit i kombinuar me përdorimin e rastësishëm të substancave. Vihet re se shqiptari jetonte prej vitesh në Mykonos dhe kishte blerë një vilë në një nga pjesët më të mira të “ishullit të erërave”, të cilën e merrte me qira gjatë muajve të verës përmes platformës ‘Airbnb’.

Në të njëjtën kohë, pas vrasjes që tronditi ishullin kozmopolit, kryebashkiaku Konstantinos Koukaspo përpiqet, sipas informacioneve, të qetësojë banorët duke iu referuar një incidenti të izoluar dhe jo të përditshmërisë së Mykonos, duke kujtuar se çdo vit po bëhen përpjekje për të përmirësuar për të forcuar ndjenjën e sigurisë së banorëve dhe turistëve.

Autori i vrasjes në Mykonos

U përleshën për 10 minuta/ Detaje nga vrasja e të riut shqiptar në Mykonos! 23-vjeçarja që ishte “molla e sherrit” pa të gjithë skenën. Zbardhet dëshmia e saj

Mediat greke kanë publikuar të tjera detaje në lidhje me vrasjen e të riut shqiptar në Mykonos mëngjesin e sotëm. Siç raporton Protothema e gjithë skena është parë nga vajza 23-vjeçare, e cila ka qenë “molla e sherrit”.

E reja mësohet se është në gjendje të rënduar psikologjike, ndërsa në dëshminë e saj para policisë ka thënë se ajo “ka pasur lidhje me shqiptarin dy vite më parë”.

E reja mësohet se është në gjendje të rënduar psikologjike, ndërsa në dëshminë e saj para policisë ka thënë se ajo “ka pasur lidhje me shqiptarin dy vite më parë”.

Ndërkohë, sipas burimeve të mediave greke, autori gjithashtu ka qenë i interesuar për vajzën dhe kur ka parë shqiptarin në gjendje të dehur të sillet keq me të ka reaguar.

Fillimisht ata janë përleshur me njëri tjetrin për 10 minuta, më pas ngjarja ka degraduar me përdorimin e armëve, ku 33-vjeçari qëlloi me armë zjarri në kokë 34 vjecarin shqiptar.

“Nga të dhënat e deritanishme të hetimeve policore, rezulton se më herët autori dhe viktima janë grindur brenda në dyqan dhe pasi janë larguar autori është rikthyer duke qëlluar viktimën”, thotë policia greke.

“Pas ngjarjes, autori është arratisur, por në kuadër të kontrollit policor në orën 07:30 është paraqitur në Nëndrejtorinë e Policisë Mykonos dhe është arrestuar, ndërsa i është konfiskuar arma e gjahut e gjetur në automjet”, thuhet në informacion.

34-vjeçari shqiptar që u qëllua për vdekje nga 33-vjeçari grek

Media greke zbulon detaje të reja pë shqiptarin e vrarë sot nga një grek në Mykonos.

34-vjeçari shqiptar, Julian Kosova, i cili u vra në një lokal në zonën Skylambela, donte të bëhej hotelier. Burime për “Protothema” bëjnë me dije se njerëz nga mjedisi i tij miqësor tregojnë se babai i tij ishte polic në Shqipëri, ndërsa vëllai i tij jetonte në Angli, e merrej me ndërtim.

Për shumë vite, viktima punonte në ishull si elektricist. Në të njëjtën kohë, sipas informacioneve të protothema.gr, 34-vjeçari kishte arritur të ndërtonte një shtëpi luksoze në Chora, të cilën ua jepte me qira turistëve përmes platformës booking.com për 800 euro/nata gjatë muajve të verës, në korrik dhe gusht.

Shtëpia që viktima ka blerë në Ornos i ka kushtuar 150 mijë euro. Ai arriti ta rinovonte, madje vendosi një pishinë të vogël në tarracën e tij për të rritur vlerën e blerjes së pronës dhe për ta dhënë me qira me çmim të lartë për turistët.

Mirëpo edhe autori ishte hotelier dhe familja e tij kishte gjithashtu një biznes hotelerie në ishull.

Zbulohet identiteti i shqiptarit të vrarë mbrëmjen e të dieles në një lokal në Mykonos.

Bëhet fjalë për 34-vjecarin Visar Dakrama nga Vlora.

Ai u qëllua me armë gjahu në kokë nga 33-vjeçari grek Athanasios Nazos , pronar i një hoteli në ishulline njohur, e gjithashtu edhe pronar i lokalit ku ndodhi sherri,

Dyshohet se shtetasi shqiptar , edhe ai resident, pronar i një vile në Mykonis, ka ngacmuar partneren e biznesmenit grek.

Autori grek u arrestua dhe sipas mediave ai ishte në gjëndje të dehur.

@tn.lajmelokale
@tetovanews