Ballina Aktualitet Tetovë, do të largohen garazhet dhe kioskat ilegale (VIDEO)

Tetovë, do të largohen garazhet dhe kioskat ilegale (VIDEO)

Komuna e Tetovës nëpërmjet inspektoratit komunal do të largojë të gjithë garazhet dhe kioskat të vendosura në vende publike.

Sipas udhëheqësit të inspektoratit komunal për ndërtimtari Abdylgani Aliji qëllimi është që të lirohen hapësirat publike.

Ai tha se qytetarët kanë afat 7 ditë që ato t’i largojnë vet.

Artikulli paraprakTragjedi në Novi Pazar: Zjarri u merr jetën katër fëmijëve të vegjël, prindërit përfundojnë në gjendje të rëndë në spital (VIDEO)
Artikulli tjetërAksidenti hekurudhor/Protesta masive para Parlamentit grek, incidente në sheshet e Athinës (VIDEO+FOTO)