Ballina Kronika Tragjedi në Zvicër: Fëmija 1-vjeçar humb jetën në një kovë me ujë

Tragjedi në Zvicër: Fëmija 1-vjeçar humb jetën në një kovë me ujë

Aksident tragjik në Basadingen të kantonit Thurgau të Zvicrës: Të dielën e Pashkëve, një fëmijë një vjeçar ra në një kovë të mbushur me ujë. Djali është dërguar në spital në gjendje kritike për jetën, dhe ka ndërruar jetë pak më vonë.

Rrethanat e aksidentit janë të paqarta

Sipas informacioneve të deritanishme, djali ka rënë në kovën me ujë rreth mesditës, nuk dihen arsyet. Nëna ka reaguar menjëherë dhe ka nisur përpjekjet për shpëtimin e fëmijës së saj. Ekipet e shpëtimit e dërguan një vjeçarin në spital, ku u konstatua i vdekur pak më pas.

Siç raporton gazeta zvicerane “Blick”, zëdhënësja e mediave Claudia Brunner ka shpjeguar se kova thuhet se ka qenë pikturë. Policia kantonale e Thurgaut po heton rrethanat e aksidentit tragjik. /tetova.com

Video bonus:

https://youtu.be/MCw8Gye_znM

Video bonus:

https://youtu.be/vFjKYYA8FfE

Video bonus:

Video bonus:

https://youtu.be/Z0amNgJ_Cw0

 

@tn.lajmelokale
@tetovanews