Ballina Kronika Makina përplaset në katin e dytë të një shtëpie në Pensilvani. Policia...

Makina përplaset në katin e dytë të një shtëpie në Pensilvani. Policia thotë se ishte ‘e qëllimshme’

Një makinë u përplas në katin e dytë të një shtëpie në Decatur Township, Pa.

Policia e Shtetit përcaktoi se aksidenti ishte një “veprim i qëllimshëm”

Një makinë u përplas në katin e dytë të një shtëpie në një qytet të Pensilvanisë të dielën, thanë autoritetet.

Autoritetet iu përgjigjën përplasjes së automjetit në një shtëpi në Decatur Township në orën 15:25, tha Policia e Shtetit të Pensilvanisë, duke shtuar se një hetim përcaktoi se përplasja ishte “një akt i qëllimshëm” dhe se akuzat ishin në pritje.

Automjeti hyri në një kanal prapa shtëpisë përpara se të ulej në çati, sipas Junction Fire Company . Sipas Decatur Fire Company, hetimi zbuloi se shpejtësia ishte një faktor në aksident.

Drejtuesi i mjetit u identifikua si 20-vjeçari Evan Miller, sipas raportit të Policisë së Shtetit të Pensilvanisë. Shoferi u transportua në spitalin Geisinger Lewistown aty pranë dhe nuk u raportua asnjë vdekje nga incidenti, sipas Junction Fire Company. Banorët e shtëpisë nuk janë lënduar, sipas kompanisë vullnetare të zjarrit Decatur./tn

@tn.lajmelokale
@tetovanews