Ballina Aktualitet “Shpirt katil! Kriminel i Serbisë! Kalbu në burg” Qytetarët “masakrojnë” Naim Murselin...

“Shpirt katil! Kriminel i Serbisë! Kalbu në burg” Qytetarët “masakrojnë” Naim Murselin në rrjetet sociale

Ngjarja e rëndë në Kosovë ku Liridona Murseli u vra nga bashkëshorti i saj ka tronditur mbarë opinionin publik.

Naim Murseli pranoi orët e vona të së premtes se e kishte porositur ai ekzekutimin e së shoqes. Për këtë do të paguante 30 mijë Euro Granit Plavën. Ky i fundit ishte ekzekutori. 15 mijë Euro ia dha para krimit, e 15 mijë të tjera do t’ia jepte pasi ishte kryer puna.

Pasi e shoqja vdiq në rrugët e Prishtinës, Murseli tha se kishin rënë pre e një grabitje dhe se ai vetë me dy fëmijët kishte shpëtuar, por Liridona, vetëm 30 vjeçe, u vra nga hajduti. Një histori e denjë për filma kur i shtohet edhe fakti se ai ishte prezent në ceremoninë mortore ku është filmuar duke përcjellë njerëzit me dorë në zemër.

@tn.lajmelokale Dyshohet se pagoi mijëra euro për ta vrarë, Naim Murseli në varrimin e gruas, Liridonës! Liridonës i jepet lamtumira e fundit në #Cërmjan #Gjakovë #Kosovë 1 dhjetor 2023 Në ditën kur është varrosur Liridona Ademaj-Murseli e vrarë të mërkurën mbrëma në #Prishtinë , janë arrestuar tre persona të dyshuar për kryerjen e krimit, ndër ta edhe bashkëshorti i viktimës, Naim Murseli, i cili ka pranuar se ka paguar për vrasjen e #Liridonës . 30-vjeçarja Liridona Ademaj Murseli u privua nga jeta derisa ishte në veturë me bashkëshortin e saj, Naim Murseli, dhe dy fëmijët. Ngjarja tragjike ndodhi të mërkurën, 29 nëntor, rreth orës 20:20 në rrugën “Dalip Alshiqi” në Prishtinë. #LiridonaAdemaj #LiridonaAdemajMurseli #LiridonaMurseli #NaimMurseli #GranitPlava #KushtrimKokalla #FSK #behgjetpacolli ♬ original sound – Tetova News – Lajme Lokale

Por siç e kemi shprehur edhe më herët reagimi i qytetarëve ka qenë shumë i madh. Ata kanë “masakruar” në profilin e tij në Facebook, Naim Murselin.

“Shpirt katil”, ka shkruar një person.

“Turp të kesh”, ka shkruar një tjetër.

Komentet kanë vijuar edhe më tej.

“Kriminel i keq, kalbu në burg katil”.

“Kriminel”, shkruan një tjetër.

“O kriminel i Serbisë mos na flliq flamurin, po ça bërë more qen i Serbisë, e vrave gruan, duhet me të rrjep, ndadalë, ngadalë”, shkruan një tjetër.

Komentet kanë vijuar në profilin e Murselit në Facebook ku qartësisht dallohen foto të tij me VIP-a dhe jo vetëm.

Ngjarja në fjalë ndodhi mbrëmjen e 29 Nëntorit në Prishtinë.

@tn.lajmelokale
@tetovanews