Ballina Aktualitet Lajme Takohen Zaev dhe Ivanov, bisedojnë për guvernatorin e ardhshëm

Takohen Zaev dhe Ivanov, bisedojnë për guvernatorin e ardhshëm

Presidenti Gjorgege Ivanov dhe kryeministri Zoran Zaev sot duhet të realizojnë takim për harmonizimin e qëndrimeve rreth zgjedhjes së guvernatorit të Bankës Popullore të Maqedonisë. Takimi vjen me kërkesë të kryeministrit Zaev, menjëher pas vendimit që shumica parlamentare nuk mbështet guvernatorin aktual Dimitar Bogov edhe për një mandate.

Artikulli paraprakPamjet e frikshme të vullkanit (Video)
Artikulli tjetërAksident në “Rrugën e Kombit”, ndërron jetë drejtuesi i kamionit