Ballina Aktualitet Lajme Kryetarja e Komunës së Haraçinës, Milikije Halimi ka shpërndarë paketa me rastin...

Kryetarja e Komunës së Haraçinës, Milikije Halimi ka shpërndarë paketa me rastin e festës së Bajramit të Madh

Me rastin e Festës së Fitër Bajramit, Komuna e Haraçinës së bashku me Qeverisë dhe Ministrinë e Punës dhe Politikës Sociale si dhe me Agjencinë për Konfiskim të Mallrave u kanë ndihmuar banorëve në nevojë, transmeton Portalb.mk.

Ata kanë shpërndarë 108 paketa me gjësende të ndryshme për çdo familje në nevojë.

“Kryetarja jonë edhe këtë herë ka vendosur që në bashkëpunim me Qeverinë dhe Ministrinë për Punë dhe Politikë Sociale si dhe Agjencinë për Konfiskimin e Mallravee , në shenjë urimi t’i urojë qytetarët e saj në mënyrë solidarizimi duke dhuruar 108 paketa me gjëra të ndryshme për çdo familje në nevojë”, thuhet në njëftimin e Komunës.

Artikulli paraprakPrifti kërcënon se me armë do ta mbroj emrin (VIDEO)
Artikulli tjetërMe biçikleta drejt Qabesë, ja rrëfimi i dy të rinjve nga Tetova! (VIDEO)