Ballina Aktualitet Lajme Prifti kërcënon se me armë do ta mbroj emrin (VIDEO)

Prifti kërcënon se me armë do ta mbroj emrin (VIDEO)

Prifti Stevan Zdravevski ka deklaruar se do të luftojë në të gjitha format për mbrojtjen e emrit Maqedoni në protestën e djeshme në Kuvend. Madje, ai ka kërcënuar se do të përdorë edhe armët.

“Ne nga Kisha me lutje, por nëse duhet do të marrim armët në dorë dhe nuk dot ë rimë duarkryq. Do të mbrojmë atë që është e jona dhe është e shenjtë, që e kemi trashëguar nga të parët tanë, që duhet tua lemë brezave tanë”, ka thënë ai në protestën që u mbajt dje në Kuvend. /SHENJA/

Artikulli paraprakVIDEO/ Direkt ndeshja hapëse Rusi-Arabi Saudite
Artikulli tjetërKryetarja e Komunës së Haraçinës, Milikije Halimi ka shpërndarë paketa me rastin e festës së Bajramit të Madh