Ballina Aktualitet Lajme VIDEO/ Direkt ndeshja hapëse Rusi-Arabi Saudite

VIDEO/ Direkt ndeshja hapëse Rusi-Arabi Saudite

Kampionati Botëror ngre siparin zytarisht ditën e sotme më sfidën hapëse që do të jetë mes Rusisë dhe Arabisë Saudite.

Një sfidë ku që të dyja skuadrat do të kërkojnë që të nisim mbarë Kampionatin Botëror, ku synimi i të dyja ekipeve është marrja e tre pikëve dhe pse Rusia është më favorite për të fituar.

Më poshtë do të keni mundësi të ndiqni me Video rastet më të mira të këtij takimi.

Formacionet zyrtare:

Rusia: Akinfejev, Samedov, Fernandes, Ignasheviç, Kutepov, Zhirkov, Zobnin, Gazinskij, Xagojev, Golovin, Smolov. Trajner: S.Çerçesov.

Arabia Saudite: Al Muaiouf, Al Burayk, Al Daësari, Al Faraj, Al Jasim, Al Sahlaëi, Al Shahrani, Al Shehri, Haosaei, O.Haësaëi, Otayf. Trajner: J.Pici

Momenet më të mira gjatë perfromancës hapëse në stadiumin “Luzhniki”

Artikulli paraprakUNT-ja ka zgjedhur Rektorin pa konkurs publik (VIDEO)
Artikulli tjetërPrifti kërcënon se me armë do ta mbroj emrin (VIDEO)