Ballina Aktualitet Lajme Kuvendi i Maqedonisë sot “zgjohet” me parulla “Tradhëtarë”

Kuvendi i Maqedonisë sot “zgjohet” me parulla “Tradhëtarë”

Mbrëmë, një grup i revoltuar qytetarësh që janë kundër marrëveshjes për çështjen e emrit të Maqedonisë kanë shkruar grafite dhe parulla.

“Maqedonia е përjetshme”, “Tradhtarë”, “Stop gjenocidit” ishin disa nga grafitet dhe parrullat që u ndëgjuan gjatë protestës së mbrëmshme para Kuvendit të Maqedonisë, të cilët në numër protestuesit ishin të vogël./tv21/

Artikulli paraprakMoti sot me diell, pasdite mundësi për reshje shiu
Artikulli tjetër“Zgjohu! Je i goditur në kokë!” Trump i përgjigjet De Niro