Ballina Aktualitet Lajme PROKURORIA E KONFIRMON: 13 PERSONA KANË HUMBUR JETËN, SHOFERI I AUTOBUSIT ËSHTË...

PROKURORIA E KONFIRMON: 13 PERSONA KANË HUMBUR JETËN, SHOFERI I AUTOBUSIT ËSHTË HOSPITALIZUAR (VIDEO)

Prokurori Publik përgjegjës nga Prokuroria Publike Shkup po kryhen hetim në vendngjarje, në aksidentin e rëndë që ka ndodhur në autostradën Shkup-Tetovë, ku për momentin 13 persona kanë humbur jetën, ndërsa shumë persona kanë mbetur të lënduar.

“Sipas informacioneve të para nga hetimi, aksidenti ka ndodhur pasdite kur autobusi i kompanisë ‘Durmo Turs’ me targa të Gostivarit ka kaluar mburojën e hekurt në anën e kundërt të autostradës, më pas ka dalë nga rruga dhe është rrokullisur në afërsi të fshatit Llaskarcë. Në drejtim të vërtetimit të aksidentit, Prokurori Publik do të lëshojë urdhër për obduksion të personave të vdekur, si dhe kontroll të jashtëzakonshëm teknik të makinës.

Gjatë mbrëmjes do të sigurohet vendi i ngjarjes, ndërsa hetimi dhe nxjerrja e autobusit do të vazhdoj gjatë ditës së nesërme. Shoferi i autobusit është hospitalizuar, ndërsa nga ana e prokurorit publik është lëshuar urdhër për analizë të gjakut dhe urinës”, thuhet në komunikatën e Prokurorisë, raporton SHENJA.

Artikulli paraprakJozyrtare, aksidenti është shkaktuar nga humbja e kontrollit të autobusit (VIDEO)
Artikulli tjetërGjendja shëndetësore e gruas shtatzënë është stabile