Ballina Aktualitet Lajme Blerim Reka: Shqiptarët janë të lodhur nga tender – patriotizmi! (VIDEO)

Blerim Reka: Shqiptarët janë të lodhur nga tender – patriotizmi! (VIDEO)

Kandidati i pavarur për president, Blerim Reka në një intervistë për 1TV ka theksuar se shqiptarët janë të lodhur nga patriotizmi i tenderëve.

Ai këtë e ka theksuar i pyetur se shqiptarët a janë të lodhur nga dominimi i një partie.
“Shqiptarët janë të lodhur nga nacionalizmi komercial, apo tender patriotizmi. Partitë shqiptare nuk janë parti nacionaliste.

Ato janë parti që shohin nën prizmin e tenderëve dhe parave”, theksoi Reka. /INA/

Artikulli paraprakHoxha Xhevat Kryeziu: Prekazi për shqiptarët është sikurse Qabja për myslimanët (VIDEO)
Artikulli tjetërDjali i të ndjerit nga aksidenti porosi familjarëve të shoferit të kamionit